Avlija
Portal za kulturu, književnost i društvene teme



Vijesti

10. Juna 2017.
 

Obavještenje o konačnim rezultatom konkursa ”Mesopotamija 2017.”

More articles by »
Written by: Redakcija
Oznake:

OBAVEŠTENJE o konačnim rezultatom konkursa Mesopotamija 2017. koji će se održati u Beogradu dana 16. 09. 2017. godine. O mestu i vremenrno održavanja bićete blgovremeno obavešteni.

النتائج النهائية لمهرجان ميزوبوتاميا العالمي للشعر  2017. والذي سيعقد في يوم السبت 16.09.2017.

————————-

POČASNI GOSTI – ضيوف الشرف

SRBIJA – صربيا

  1. Veroslava Malešević – Kostolac, Srbija
  2. Миливоје Јовановић – Панчево, Србија
  3. Ljubisav Grujić Gruja‎‏ – Požeravac, Srbija
  4. Надежда Танасковић – Краљево, Србија
  5. Ратко Рале Белић – Суботица, Србија
  6. Роса Младеновић – Чачак, Србија
  7. Борисав Благојевић – Ћуприја, Србија
  8. Слободан Ђекић – Вршац, Србија
  9. Хранимир Хране Милојковић – Сокобања, Србија
  10. Миломир Радић – Темерин, Србија
  11. Branka Selaković – Beograd, Srbija
  12. Вишеслав Живановић – Кладово, Србија
  13. Dragan Petković – Jabuka / Pančevo, Srbija
  14. Ђурица Еделински – Шид, Србија
  15. Драгољуб Станковић – Београд, Србија
  16. Гордана – Верица Мићуновић – Београд, Србија
  17. Данијела Божичковић – Петровац, Србија
  18. Јован Н. Бундало – Београд, Србија
  19. Petar Golušin – Kikinda, Srbija
  20. Зорка Стојановић – Мало Црниће, Србија
  21. Радован Арежина – Кладово, Србија
  22.  Љубодраг Обрадовић – Крушевац, Србија
  23. Мимица Стефановић Костић – Лесковац, Србија
  24. Golubović Milijana Mika – Užice, Srbija
  25. Nerandža kostić – Donji Milanovac, Srbija
  26. Љутомир Рундић – Лозница, Србија
  27. Биљана Бабанић – Параћин, Србија
  28. Живадинка Веселиновић – Шабац, Србија
  29. Милка Ижогин – Ћуприја, Србија
  30. Југослав Тодоровић – Старо Село, Србија
  31. Svetlana Biorac Matić – Aleksinac, Srbija
  32.  Љиљана Милосављевић – Смедеревска Паланка, Србија
  33. Емилија Ема Живковић – Крагујевац, Србија

—————————

IRAK – العراق

  1. Hussein Nahaba Khalaf – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  2. Waleed Jassim Al-Zubaidy – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  3. Dr.Saad Yasin Yuosif – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  4. Taleb Merdas Albadri – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  5. Sattar Alhusaini – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. Živan Jovanović – Rijeka, Hrvatska
  2. Damir Maras – Lič, Gorski kotar, Hrvatska
  3. Nikola Šimić Tonin – Zadar, Hrvatska
  4. Biserka Vuković – Lovran, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  5. Damir D. Ocvirk – Pula, Hrvatska
  6. Vesna Andrejić Mišković – Slavonski Brod, Hrvatska
  7. Ivan Gaćina – Zadar, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. Ibrahim Osmanbašić – Sarajevo, BiH
  2. Момчило Момо Тубић – Бијељина, БиХ
  3. Refika Dedić – Bihać, BiH
  4. Mirjana Đapo – Brčko, BiH
  5. Edina Višća – Olovo, BiH
  6. Марија Рожић – Мрконјић Град, БиХ
  7. Milana Majar – Banjaluka, BiH
  8. Tatjana Tomić – Gradačac, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. Милојка Јеловац – Пљевља, Црна Гора
  2. Mirsada Bibić Šabotić – Rožaje, Crna Gora

———————————

MAKEDONIJA – مقدونيا

  1. Ago Haurdić – Kumanovo, Makedonija
  2. Маја Петровска – Скопље, Македонија
  3. Викторија Сиљаноска – Кичево, Македонија

——————————

SLOVENIJA – سلوفينيا

  1. Enesa Mahmić – Koper, Slovenija
  2. Ivan korponai – Veliki Gaber, Slovenija

—————————–

DANSKA – الدنمارك

  1. Emir Bajrović – Nakskov, Danska
  2. Hatif Bashbush – Odense, Denmark ( Iraqi poet )

—————————

AUSTRIJA – النمسا

  1. Frančeska Liebmann – Vogau, Austrija
  2. Avdulah Ramčilović – Linz, Austrija

————————

NEMAČKA – المانيا

  1. Radovan Lepanovcić – Korb, Nemačka
  2. Зорка Чордашевић – Франкфурт, Њемачка
  3. Jasna Sofija Kosanović – Kernen I.R, Njemačka

————————–

Belgija – بلجيكا

  1. Mohanad Jacob – Charleroi, Belgium ( Iraqi poet )
  2. Zuher karim – Bruxelles, Belgium ( Iraqi poet )

————————–

Norveška – النرويج

  1. Sattar mozan – Oslo, Norway ( Iraqi poet )
  2. Ghada Oraim – Nannestad, N orway ( Iraqi poet )
  3. Dr. Đafar Sahib Oslo, Norway ( Iraqi poet )

—————————

ŠVEDSKA – السويد

  1. Hassan Rahim Alkarassani – Trelleborg, Sweden ( Iraqi poet )
  2. Alexandra Luthander – Hässelby – Sweden
  3. Eleonora Luthander – Stockholm, Sweden
  4. Mirveta Islamović – Norrköping, Sweden
  5. Muayed Abdul Sattar – Malmo, Sweden ( Iraqi poet )

————————-

Spisak pesnika iz Australije, Rumunije, Amerike, Britanije, Kosovo, Kazakhstan .

اسماء الشعراء من استراليا، رومانيا ، أمريكا، بريطانيا، كوسوفو، كازاخستان:

  1. Цвија Ашћерић- Митровић – Аделаиде, Аустралија
  2. Laurentia Stolić (Laura Eest ) – Beograd, Srbija – Rumunija
  3. Faleeha Hassan – New Jersey, America ( Iraqi poet )
  4. Wafaa Razaq Mohammed – London, Britanija – UK ( Iraqi poet )
  5. Arif Haliti – Prizren, Kosovo
  6. Omar Kanat – Astana, Kazakhstan

————————-

Imena pesnika čije će pesme biti štampane u zborniku.

اسماء الشعراء الذين سيتم طبع قصائدهم في كتاب خاص بالمهرجان.

SRBIJA – صربيا

  1. Sanja Mančić Aleksić – Smederevo,Srbija
  2. Veroslava Malešević – Kostolac, Srbija
  3. Миливоје Јовановић – Панчево, Србија
  4. Ljubisav Grujić Gruja‎‏ – Požeravac, Srbija
  5. Ђурђија Перуничић – Пожега, Србија
  6. Sveta Cakić – Paraćin, Srbija
  7. Весна Радовић – Beograd, Србија
  8. Mirjana Đan – Novi Sad, Srbija
  9. Zvezdana Milosavljević Pržić – Ćuprija, Srbija
  10. Željko Bracanović – Grocka, Srbija
  11. Младомир Кнежевић – Пожега, Србија
  12. Nikica Banić – Inđija, Srbija
  13. Boban Boki Paunović – Požeravac, Srbija
  14. Radmila Nestorov – Požeravac, Srbija
  15. Leposava Lepa Uvalin – Kikinda, Srbija
  16. Mila Marković – Paračin, Srbija
  17. Vukica Lula Đorđević – Niš, Srbija
  18. Надежда Танасковић – Краљево, Србија
  19. Јована Живадиновић – Рашевива, Србија
  20. Роса Младеновић – Чачак, Србија
  21. Radmila Milojević – Paračin, Srbija
  22. Борисав Благојевић – Ћуприја, Србија
  23. Dragana Gaga Nikolić – Kličevac, Srbija
  24. Слободанка-Боба Маринковић – Лозница, Србија
  25. Злата Јовановић – Параћин, Србија
  26. Branka Selaković – Beograd, Srbija
  27. Matilda Janković – Ćuprija, Srbija
  28. Srećko Aleksić – Beograd, Srbija
  29. Јелена Филиповић Лена – Лозница, Србија
  30. Вера Д. Рајаковић (Васољевић) – Ужице, Србија
  31. Анђела Стојић – Крњево, Србија
  32. Aлександар Ивковић – Старо Село, Србија
  33. Сретко Газдић – Инђија, Србија
  34. Ивица Трајковић Вук – Бујановац, Србија
  35. Слободан Р. Мартиновић – Лазаревац, Србија
  36. Ђурица Еделински – Шид, Србија
  37. Драгољуб Станковић – Београд, Србија
  38. Бојана Антанасковић – Сокобања, Србија
  39. Гордана – Верица Мићуновић – Београд, Србија
  40. Дајана Лазаревић – Београд, Србија
  41. Данијела Божичковић – Петровац, Србија
  42. Јован Н. Бундало – Београд, Србија
  43. Petar Golušin – Kikinda, Srbija
  44. Зорка Стојановић – Мало Црниће, Србија
  45. Радован Арежина – Кладово, Србија
  46. Novica Jović –  Vlasotince, Srbija
  47. Мимица Стефановић Костић – Лесковац, Србија
  48. Slađana Đana Stošić – Požeravac, Srbija
  49. Мира Ракановић – Вршац, Србија
  50. Nerandža kostić – Donji Milanovac, Srbija
  51. Љутомир Рундић – Лозница, Србија
  52. Aleksandra Sokolović – Ćuprija , Srbija
  53. Биљана Бабанић – Параћин, Србија
  54. Snežana Marko-Musinov – Zemun, Srbija
  55. Tatjana Debeljački – Užice, Srbija
  56. Verka Nedeljković – Beograd , Srbija
  57. Simo S. Vasić – Batajnica, Srbija
  58. Живадинка Веселиновић – Шабац, Србија
  59. Natalija Nedić – Šabac, Srbija
  60. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија
  61. Миомир М. Лакићевић – Јагодина, Србија
  62. Nenad Ostojić – Nova Varoš, Srbija
  63. Марко Радојичић – Ниш, Србија
  64. Биљана Мешић Јанковић – Костолац, Србија
  65. Иван Сокач – Београд, Србија
  66. Јованка Божић – Ваљево, Србија
  67. Горан Ђукановић – Нови Сад , Србија
  68. Dobrila Stojanović – Leskovac, Srbija
  69. Горан Витић – Београд, Србија
  70. Радојка Ушурел – Вршац, Србија
  71. Rajko Ranko Jovanović – Odžaci, Srbija
  72. Maja Jovanović – Odžaci, Srbija
  73. Aranka Kiš – Subotica, Srbija
  74. Nenad Belobrđanin – Aleksandrovac, Srbija
  75. Смиља Арсић – Нови Сад, Србија
  76. Слободан Ђекић – Вршац, Србија
  77. Jelena Vidović – Beograd, Srbija
  78. Savić Tijana – Beograd, Srbija
  79. Marija Opalić – Novi Sad, Srbija
  80. Данијела Дојчиновић – Београд, Србија
  81. Almažan Predrag – Pančevo, Srbija
  82. Златибор Радовановић Србин – Бели Поток, Србија
  83. Dragana Kuburović – Beograd, Srbija
  84. Хранимир Хране Милојковић – Сокобања, Србија
  85. Тамара Милановић – Ветерник, Србија
  86. Вишеслав Живановић – Кладово, Србија
  87. Душица Милановић Марика – Београд, Србија
  88. Невена Поповић – Ниш, Србија
  89. Божица Михај – Вршац, Србија

СРЕДЊА ШКОЛА „ ЛУКИЈАН МУШИЦКИ “ – ТЕМЕРИН

  1. Dragana Mačkić 1-3
  2. Jasna Josipović 1-3
  3. Farkas Aida, Szekeres Erika 2-4, na mađarskom
  4. Весна Михајловић – село Шанац – Крушевац, Србија
  5. Милка Ижогин – Ћуприја, Србија
  6. Stefan Knežević – Kruševac, Srbija
  7. Богдан Јевтић – Крушевац, Србија
  8. Šolkotović Snežana – selo Korbovo – Kladovo, Srbija
  9. Силвана Станисављевић – Сокобања, Србија
  10. Марина Тот – Панчево, Србија
  11. Golubović Milijana Mika – Užice, Srbija
  12. Svetlana Biorac Matić – Aleksinac, Srbija
  13. Радован Синђелић – Шабац, Србија
  14. David Dimić – Beograd, Srbija
  15. Нађа Бранков – Вршац, Србија
  16. Љиљана Милосављевић – Смедеревска Паланка, Србија
  17. Snežana Lazović-Svirčev – Beograd, Srbija
  18. Goran Džafić – Jagodina, Srbija
  19. Gorica Stanković – Leskovac, Srbija
  20. Емилија Ема Живковић – Крагујевац, Србија
  21. Ратко Рале Белић – Суботица, Србија
  22. Дејан Крсман Николић – Шабац, Србија
  23. Дејан Петровић Кенац – Крушевац, Србија
  24. Gorica Margo Maldini – Rača (Kragujevačka), Srbija
  25. Dragana Miljković – Leskovac Srbija
  26. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  27. Ержебет Фехер Лиза – Вршац, Србија
  28. Смиљана Божић – Београд, Србија
  29. Dragan Petković – Jabuka / Pančevo, Srbija
  30. Marija Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  31. Milica Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  32. Љубодраг Обрадовић – Крушевац, Србија

————————-

IRAK – العراق

  1. Hamid Abid Al Hussien Humaidi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  2. Muhannad Altikriti‎‏ – Tikrit, Irak ( Iraqi poet )
  3. Maliak Salih – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  4. Hossein Alhashimi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  5. Ahmed Deaa – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  6. Raad Zamil – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  7. Haidar Jawad Al mohammadawi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  8. Hussein Nahaba Khalaf – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  9. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  10. Ali salman Al-mossaoy – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  11. Raheem Zaeer Al gamin – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  12. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  13. Arif Al Saidi – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  14. Yousef Ali Hassun – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  15. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  16. Talib Hassan Al- massary – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  17. Rajab Alshekh – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  18. Nassair Al Sheik – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  19. Raad Mousa Aldakheeli –  Bagdad,  Irak ( Iraqi poet )
  20. Ibtihal khalaf Al khayat – Diyala, Irak ( Iraqi poet )
  21. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  22. Majid Al beldawi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  23. Abid Al hussien Bressim – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  24. Hatim Abid Alwahid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  25. Waleed Jassim Al-Zubaidy – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  26. Hamid Muhammad Husain Albayati – Nenawa, Irak ( Iraqi poet )
  27. Noori Jaber Ali – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  28. Ghassan Hasan Mohammed – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  29. Wathiq Gazi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  30. Abid Razaq Abid Wahab Hussein – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  31. Mawlood Mohammed Zayid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  32. Khalid Al-Bahadli – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  33. kareem Abidulla – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  34. Ali Sabeeh – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  35. Jabir Mohammed Jabir – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  36. Haider Ashour – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  37. Mohammed Al hathoor – Nassiryiha, Irak ( Iraqi poet )
  38. Murtada Zamil Mariod – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  39. Raheem khilf Alrubai – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

40.Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet )

  1. Saad Mashni Koshash – Dhi Qar, Irak ( Iraqi poet )
  2. Seraj mohammad – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  3. Abbas Resan Hussein – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  4. 44. Dr.Saad Yasin Yuosif – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  5. Abbas fadl hamid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  6. Ali sarmad – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  7. Wissam Ali Hussain – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  8. Taleb Merdas Albadri – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  9. Zahra Al kinani – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  10. Hasan Mohammed Saudi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  11. Kadim Muzher – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  12. Sattar Alhusaini – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  13. Nawfal Hadi Mohammed Al-Hamdani – Karbala, ( Iraqi poet )
  14. Mubeen Khishany – Wasit, Irak ( Iraqi poet )
  15. Wael Al-Sultan – Karbala, Irak ( Iraqi poet )
  16. Nawras aljabery – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  17. Sukaina Raheem Jasim – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  18. Qasim Abd Alabbas Al-Aabidi – AlDiwanya, Irak ( Iraqi poet )
  19. Raheem kahlaf AL-Lamee – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  20. Adil Ghitheeth Manhal – Al- Najaf, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. Milan Čorak – Vukovar, Hrvatska
  2. Marija Juračić – Opatija , Hrvatska
  3. Živan Jovanović – Rijeka, Hrvatska
  4. Sakiba Harčević – Rijeka, Hrvatska
  5. Leon Cvitić – Gašinci, Hrvatska
  6. Damir Maras – Lic, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  7. Nikola Šimić Tonin – Zadar, Hrvatska
  8. Ines Peruško Rihtar – Zagreb, Hrvatska
  9. Emilija Dević- Poreč, Hrvatska
  10. Biserka Vuković – Lovran, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  11. Anđa Jotanović – Rijeka, Hrvatska
  12. Zoran Hercigonja – Jalžabet, Hrvatska
  13. Neda Dukarić Kostelac – Otočac, Hrvatska
  14. Jadranka Varga – Zagreb, Hrvatska
  15. Damir D. Ocvirk – Pula, Hrvatska
  16. Vesna Andrejić Mišković – Slavonski Brod, Hrvatska
  17. Ivan Gaćina – Zadar, Hrvatska
  18. Jasmina Mujkić – Zagreb, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. Ibrahim Osmanbašić – Sarajevo, BiH
  2. Момчило Момо Тубић – Бијељина, БиХ
  3. Klino Smaragda – Sarajevo, BiH
  4. Said Šteta – Zenica, BiH
  5. Refika Dedić – Bihać, BiH
  6. 6. Mersiha Džafić – Visoko, BiH
  7. Mirjana Đapo – Brčko, BiH
  8. Džehva Havić – Bihać, BiH
  9. Edina Višća – Olovo, BiH
  10. Марија Рожић – Мрконјић Град, БиХ
  11. Emina Đelilović – Vitez, BiH
  12. Milana Majar – Banjaluka, BiH
  13. Goran Pilipović – Banjaluka, BiH
  14. Ljiljana Vujuć Tomljanović – Bosanska Gradiška, BiH
  15. Atina Mušić – Bosanska Krupa, BiH
  16. Tatjana Tomić – Gradačac, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. Милојка Јеловац – Пљевља, Црна Гора
  2. Mirsada Bibić Šabotić – Rožaje, Crna Gora
  3. Rade Jolić – Berane, Crna Gora
  4. Milo Radov – Podgorica, Crna Gora
  5. Владислав Влаховић – Пoдгорица, Црна Гора
  6. Радојица Радовић – Цетиње, Црна Гора

———————————

MAKEDONIJA – مقدونيا

  1. Ago Haurdić – Kumanovo, Makedonija
  2. Маја Петровска – Скопље, Македонија
  3. Викторија Сиљаноска – Кичево, Македонија

———————————–

SLOVENIJA – سلوفينيا

  1. Enesa Mahmić – Koper, Slovenija
  2. Ivan korponai – Veliki Gaber, Slovenija

—————————–

DANSKA – الدنمارك

  1. Emir Bajrović – Nakskov, Danska
  2. 2. Hatif Bashbush – Odense, Denmark ( Iraqi poet )

—————————

AUSTRIJA – النمسا

  1. Frančeska Liebmann – Vogau, Austrija
  2. Avdulah Ramčilović – Linz, Austrija

————————

NEMAČKA – المانيا

  1. Radovan Lepanovcić – Korb, Nemačka
  2. Зорка Чордашевић – Франкфурт, Њемачка
  3. Jasna Sofija Kosanović – Kernen I.R, Njemačka

————————–

Belgija – بلجيكا

  1. Mohanad Jacob – Charleroi, Belgium ( Iraqi poet )
  2. Zuher karim – Bruxelles, Belgium ( Iraqi poet )

————————–

Sirija – سوريا

  1. Maysaa Mohammad Kheir Zidan – Latakia, Syria
  2. Najah Ebrahem – Damascus, Sirya

—————————

Norveška – النرويج

  1. Sattar mozan – Oslo, Norway ( Iraqi poet )
  2. Ghada Oraim – Nannestad, Norway ( Iraqi poet )

—————————

ŠVEDSKA – السويد

  1. Hassan Rahim Alkarassani – Trelleborg, Sweden ( Iraqi poet )
  2. Alexandra Luthander – Hässelby – Sweden
  3. Eleonora Luthander – Stockholm, Sweden
  4. Mirveta Islamović – Norrköping, Sweden
  5. Muayed Abdul Sattar – Malmo, Sweden ( Iraqi poet )

————————-

Spisak pesnika iz Australije, Rumunije, Amerike, Tunisa, Britanije, Kosovo, Kazakhstan.

اسماء الشعراء من استراليا، رومانيا ، أمريكا، تونس ، بريطانيا، كوسوفو، كازاخستان:

  1. Цвија Ашћерић- Митровић – Аделаиде, Аустралија
  2. Laurentia Stolić (Laura Eest ) – Beograd, Srbija – Rumunija
  3. Faleeha Hassan – New Jersey, America ( Iraqi poet )
  4. Abdlkarim Khalki – Kasserine, Tunis
  5. Wafaa Razaq Mohammed – London, Britanija – UK ( Iraqi poet )
  6. Arif Haliti – Prizren, Kosovo
  7. Omar Kanat – Astana, Kazakhstan

————————-

SPECIJALNA PRIZNANJA –  اعتراف خاص ( درع المهرجان )

SRBIJA – صربيا

  1. Zvezdana Milosavljević Pržić – Ćuprija, Srbija
  2. Слободанка-Боба Маринковић – Лозница, Србија
  3. Matilda Janković – Ćuprija, Srbija
  4. Јелена Филиповић Лена – Лозница, Србија
  5. Бојана Антанасковић – Сокобања, Србија
  6. Snežana Marko-Musinov – Zemun, Srbija
  7. Tatjana Debeljački – Užice, Srbija
  8. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија
  9. Биљана Мешић Јанковић – Костолац, Србија
  10. Rajko Ranko Jovanović – Odžaci, Srbija
  11. Maja Jovanović – Odžaci, Srbija
  12. Aranka Kiš – Subotica, Srbija
  13. Силвана Станисављевић – Сокобања, Србија
  14. Смиљана Божић – Београд, Србија

——————-

IRAK – العراق

  1. Raad Zamil – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  2. Maliak Salih – Misan, Irak ( Iraqi poet )

3. Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet)

  1. Nassair Al Sheik – Amara, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. Sakiba Harčević – Rijeka, Hrvatska
  2. Ines Peruško Rihtar – Zagreb, Hrvatska
  3. Emilija Dević- Poreč, Hrvatska
  4. Anđa Jotanović – Rijeka, Hrvatska
  5. Jasmina Mujkić – Zagreb, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. Klino Smaragda – Sarajevo, BiH
  2. Mersiha Džafić – Visoko, BiH
  3. Atina Mušić – Bosanska Krupa, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. Rade Jolić – Berane, Crna Gora
  2. Владислав Влаховић – Пoдгорица, Црна Гора
  3. Радојица Радовић – Цетиње, Црна Гор

————————–

Sirija – سوريا

  1. Maysaa Mohammad Kheir Zidan – Latakia, Syria
  2. Najah Ebrahem – Damascus, Sirya

——————–

ZLATNA POVELJA – الميثاق الذهبي

  1. Jabir Mohammed Jabir – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  2. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија

SREBRENA POVELJA –الميثاق الفضي

  1. Muhannad Altikriti‎‏ – Tikrit, Irak ( Iraqi poet )
  2. Миомир М. Лакићевић – Јагодина, Србија

BRONZANA POVELJA –الميثاق البرونزي

  1. Ibtihal khalaf Al khayat – Diyala, Irak ( Iraqi poet )
  2. Богдан Јевтић – Крушевац, Србија

——————–

ZLATNA DIPLOMA -الشهادة الذهبية

  1. Goran Džafić – Jagodina, Srbija
  2. Gorica Stanković – Leskovac, Srbija
  3. Noori Jaber Ali – Amara, Irak ( Iraqi poet )

SREBRENA  DIPLOMA-الشهادة الفضية

  1. Marija Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  2. Ahmed Deaa – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  3. Abid Al hussien Bressim – Amara, Irak ( Iraqi poet )

BRONZANA DIPLOMA- الشهادة البرونزية

  1. Sanja Mančić Aleksić – Smederevo,Srbija
  2. Јована Живадиновић – Рашевива, Србија
  3. Dragana Gaga Nikolić – Kličevac, Srbija

————————-

ZAHVALNICE-شهادة شكر

  1. Milica Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  2. Ержебет Фехер Лиза – Вршац, Србија
  3. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  4. Дејан Петровић Кенац – Крушевац, Србија
  5. Божица Михај – Вршац, Србија

СРЕДЊА ШКОЛА „ ЛУКИЈАН МУШИЦКИ “ – ТЕМЕРИН

  1. Dragana Mačkić 1-3
  2. Jasna Josipović 1-3
  3. Farkas Aida, Szekeres Erika 2-4, na mađarskom
  4. Радојка Ушурел – Вршац, Србија
  5. Мира Ракановић – Вршац, Србија
  6. Slađana Đana Stošić – Požeravac, Srbija
  7. Vukica Lula Đorđević – Niš, Srbija
  8. Mila Marković – Paračin, Srbija
  9. Boban Boki Paunović – Požeravac, Srbija
  10. 1 Radmila Nestorov – Požeravac, Srbija
  11. Младомир Кнежевић – Пожега, Србија
  12. Radmila Milojević – Paračin, Srbija
  13. Aleksandra Sokolović – Ćuprija , Srbija
  14. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  15. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  16. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  17. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  18. Hamid Muhammad Husain Albayati – Nenawa, Irak ( Iraqi poet )
  19. Wathiq Gazi – Basra, Irak ( Iraqi poet )

POHVALA- ثناء وشكر

  1. Ђурђија Перуничић – Пожега, Србија
  2. Sveta Cakić – Paraćin, Srbija
  3. Весна Радовић – Beograd, Србија
  4. Mirjana Đan – Novi Sad, Srbija
  5. Željko Bracanović – Grocka, Srbija
  6. Nikica Banić – Inđija, Srbija
  7. Srećko Aleksić – Beograd, Srbija
  8. Вера Д. Рајаковић (Васољевић) – Ужице, Србија
  9. Анђела Стојић – Крњево, Србија
  10. Лука Новаковић – Старо Село, Србија
  11. Лука Пековић – Старо Село, Србија
  12. Павле Пековић – Старо Село, Србија
  13. Aлександар Ивковић – Старо Село, Србија
  14. Ненад Тодоровић – Старо Село, Србија
  15. Теодора Тирнанић – Крњево, Србија
  16. Јелена Милановић – Старо Село, Србија
  17. Сретко Газдић – Инђија, Србија
  18. Ивица Трајковић Вук – Бујановац, Србија
  19. Слободан Р. Мартиновић – Лазаревац, Србија
  20. Дајана Лазаревић – Београд, Србија
  21. Novica Jović –  Vlasotince, Srbija
  22. Verka Nedeljković – Beograd , Srbija
  23. Simo S. Vasić – Batajnica, Srbija
  24. Nenad Ostojić – Nova Varoš, Srbija
  25. Марко Радојичић – Ниш, Србија
  26. Иван Сокач – Београд, Србија
  27. Јованка Божић – Ваљево, Србија
  28. Горан Ђукановић – Нови Сад , Србија
  29. Dobrila Stojanović – Leskovac, Srbija
  30. Горан Витић – Београд, Србија
  31. Nenad Belobrđanin – Aleksandrovac, Srbija
  32. Смиља Арсић – Нови Сад, Србија
  33. Jelena Vidović – Beograd, Srbija
  34. Savić Tijana – Beograd, Srbija
  35. Marija Opalić – Novi Sad, Srbija
  36. Данијела Дојчиновић – Београд, Србија
  37. Almažan Predrag – Pančevo, Srbija
  38. Златибор Радовановић Србин – Бели Поток, Србија
  39. Dragana Kuburović – Beograd, Srbija
  40. Тамара Милановић – Ветерник, Србија
  41. Душица Милановић Марика – Београд, Србија
  42. Невена Поповић – Ниш, Србија
  43. Весна Михајловић – село Шанац – Крушевац, Србија
  44. Stefan Knežević – Kruševac, Srbija
  45. Šolkotović Snežana – selo Korbovo – Kladovo, Srbija
  46. Марина Тот – Панчево, Србија
  47. Радован Синђелић – Шабац, Србија
  48. David Dimić – Beograd, Srbija
  49. Нађа Бранков – Вршац, Србија
  50. Gorica Margo Maldini – Rača (Kragujevačka), Srbija
  51. Dragana Miljković – Leskovac Srbija
  52. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  53. Hamid Abid Al Hussien Humaidi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  54. Hossein Alhashimi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  55. Haidar Jawad Al mohammadawi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  56. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  57. Ali salman Al-mossaoy – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  58. Raheem Zaeer Al gamin – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  59. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  60. Arif Al Saidi – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  61. Yousef Ali Hassun – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  62. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  63. Talib Hassan Al- massary – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  64. Rajab Alshekh – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  65. Raad Mousa Aldakheeli –  Bagdad,  Irak ( Iraqi poet )
  66. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  67. Majid Al beldawi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  68. Hatim Abid Alwahid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  69. Ghassan Hasan Mohammed – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  70. Abid Razaq Abid Wahab Hussein – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  71. Mawlood Mohammed Zayid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  72. Khalid Al-Bahadli – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  73. kareem Abidulla – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  74. Ali Sabeeh – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  75. Haider Ashour – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  76. Mohammed Al hathoor – Nassiryiha, Irak ( Iraqi poet )
  77. Murtada Zamil Mariod – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  78. Raheem khilf Alrubai – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

79. Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet )

  1. Saad Mashni Koshash – Dhi Qar, Irak ( Iraqi poet )
  2. Seraj mohammad – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  3. Abbas Resan Hussein – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  4. Abbas fadl hamid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  5. Ali sarmad – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  6. Wissam Ali Hussain – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  7. Zahra Al kinani – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  8. Hasan Mohammed Saudi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  9. Kadim Muzher – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  10. Nawfal Hadi Mohammed Al-Hamdani – Karbala, ( Iraqi poet )
  11. Mubeen Khishany – Wasit, Irak ( Iraqi poet )
  12. Wael Al-Sultan – Karbala, Irak ( Iraqi poet )
  13. Nawras aljabery – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  14. Qasim Abd Alabbas Al-Aabidi – AlDiwanya, Irak ( Iraqi poet )
  15. Raheem kahlaf AL-Lamee – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  16. Adil Ghitheeth Manhal – Al- Najaf, Irak ( Iraqi poet )

———————–

Za sve eventualna pitanja dostupan je mail:

sabahalzubeidi@yahoo.com

Srdačno se zahvaljujem na saradnji…

S poštovanjem…

Sabah Al-Zubeidi

direktor Kulurnog centra Mesopotamija – Beograd, Srbija

i

Predsednik Književnog kluba „GILGAMEŠ“ – Beograd, Srbija

شكرا جزيلا على تعاونكم معنا.

صباح سعيد الزبيدي

شاعر وكاتب ومترجم واعلامي عراقي مستقل

مدير مركز ميزوبوتاميا الثقافي في بلغراد

رئيس النادي الادبي “جلجامش ” في بلغراد

بلغراد – صربيا



About the Author

Redakcija
Redakcija




Konkursi regiona
 
 

 

Duga preSSHura – mozaični magazin uživo

Udruga Libertas i Udruženje umjetnika Planet Poezija u okviru projekta pod nazivom „Duga preSSHura“ u prostoru kluba SSH na Čengić Vili (Bulevar Meše Selimovića bb), u subotu, 21. 10. 2017. godine, od 11 do 12 sati, ...
by Redakcija
 

 
 

Poziv za pomoć da se ukrovi kuća Nazifa Daglara

Kako pomoći hadži Nazifu Daglaru iz Ahatovića kod Sarajeva Treba mu krovna konstrukcija, vrata, prozori Hadži Nazif Daglar iz Ahatovića kod Sarajeva je ljudina i po, koji je, kada je mogao, pomagao mnogima u nevolji. Mnogi...
by Redakcija
 

 
 

Konkurs za književnu nagradu „Musa Ćazim Ćatić“ za najbolju neobjavljenu pjesmu 2017.

Na osnovu Odluke o ustanovljenju književne nagrade „Musa Ćazim Ćatić“ Upravni odbori Kulturnih udruženja „Musa Ćazim Ćatić“ Odžak i München raspisuju                                  ...
by Redakcija
 

 

 

Radomir Smiljanić dobitnik ”Pupinove medalje”

Радомир Смиљанић књижевник  добитник је изузетно високог интернационалног признања ‘’Пупинова медаља‘’ од чувене орган...
by Redakcija
 

 
 

VEČERAS DIREKTAN PRIJENOS OTVARANJA 57. FESTIVALA MESS NA BHT 1

(Sarajevo, 30. septembar 2017.) 57. Internacionalni teatarski festival MESS zvanično će biti otvoren večeras u Bosanskom narodnom pozorištu Zenica uz direktan TV prijenos generalnog medijskog pokrovitelja BHT 1. Kamere BHT ...
by Redakcija
 

 




Konkursi regiona