Avlija
Portal za kulturu, književnost i društvene teme
Advertisement



Vijesti

5. Juna 2022.

8. međunarodni festival za djecu pjesnike “Kraljevstvo bijelih rada”

More articles by »
Written by: Redakcija
Oznake: ,

KRALJEVSTVO BIJELIH RADA DAJE NA ZNANJE!!!

 

Osmi međunarodni konkurs KRALJEVSTVO BIJELIH RADA, u organizaciji NVO Stihom govorim, počeo je 21.12.2021. i trajao do 01. 05.2022. godine. Na adresu organizatora je stiglo više od sedamsto radova. Veliki broj kvalitetnih radova je omogućio da se u KRALJEVSTVU BIJELIH RADA, kraljevstvu poezije, za 2021/22. godinu, izaberu princeze i prinčevi koji su se, po ocjeni žirija, za nijansu izdvojili od drugih radova. Naravno, riječ je o subjektivnoj procjeni žirija, što ne umanjuje značaj drugih prispjelih radova i moguće je da bi neki drugi žiri, na drugačiji način vrednovao pjesme.

Na ovogodišnji konkurs radove su slali učenici iz: Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Crne Gore (države domaćina).

Žiri je radio u sastavu: Sonja Milovanović, nastavnik maternjeg jezika u osnovnoj školi i književnica; Slobodan Zoran Obradović, književnik i idejni tvorac festivala i Nataša Andrić, književnik i profesor srpskog jezika i književnosti – predsjednica žirija;

Žiri je je pregledao više od 700 radova poslatih od strane 268 učenika. Radovi su ocjenjivani ocjenama od 1 do 10. Nakon sabiranja ocjena svakog člana žirija, dobijen je broj bodova na osnovu kojeg je određen plasman i odabrani su najbolji radovi učenika.

Po ocjenama žirija, nagrađeni su i pohvaljeni sledeći učenici:

REZULTATI U KATEGORIJI DO V RAZREDA:

Ove godine nije izabran Princ, ali je žiri jednoglasno usvojio predlog da se prvi put u istoriji festivala proglasi VITEZ KRALJEVSTVA BIJELIH RADA, specijalno priznanje za posebnog drugara i pjesnika. Titulu VITEZA osvojio je Bodin Jovanović, učenik III/5 OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, pjesma Kokoda.

PRINCEZA KRALJEVSTVA BIJELIH RADA:

Lena Davidović, V/3 OŠ “ Žarko Zrenjanin“ Kikinda, pjesma Kako se piše pesma

 

II nagrada:

Julija Milovanović, III/2 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, pjesma Pčela

Sara Vukmirović, II/2 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, pjesma Ljubav

Bojana Vlaović, V/2 OŠ ,,Risto Ratković’’Bijelo Polje, pjesma Moje selo

III nagrada:

Sara Simić, V1 OŠ “Vojislav Ilić Mladji” Niš, pjesma Posmatram s prozora

Anđela Simonović, IV/3 OŠ „ Dušan Radović“ Bor, pjesma Pesma iz mojih snova

Nikolina Maksimović, IV/1 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, pjesma Jesen

Ana Marija Jovanova II OOU „Panko Brašnarov“ Veles, pjesma Knigata – izvor na mudrosta

Mirjana Stojanov, II OOU „Panko Brašnarov“ -Veles, pjesma Snegulki

Maša Drašković, IV/2 OŠ ,,Lovćenski partizanski odred“ Cetinje, pjesma Dobro i zlo

Pohvaljeni učenici:

Ivan Simeunović, V OŠ ”Veljko Drobnjaković” Risan, pjesma U školi se čarolija stvara

Nemanja Tacić, IV/1 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, pjesma Onlajn ili ne, knjiga je za mene sve

Sara Mitić, II/2 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, pjesma Ljubav

Nikolina Đorđević, IV OŠ Đura Jakšić, odeljenje u Proseku,  Jelašnica, pjesma Kad se pamet sa govorom složi

Takođe, po odluci žirija, osim radova nagrađenih i pohvaljenih učenika u ovoj kategoriji, u zborniku је svoje mjesto našlо još 18 odabranih radova.

 

Uvršteni u zbornik:

Đorđe Simić, IV OŠ ,,Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Pita

Radoš Mitić, V/1 OŠ “Đura Jakšić” Jelašnica, Na koga ličim

Nikola Šorak, V/1 OŠ„Branko Ćopić“, Beograd, Pesma

Luka Milovanović, V/1 OŠ „Branko Ćopić“, Beograd, Moj deda

Anastasija Knežević, IV OŠ “Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Ljubav među drugaricama

Petar Jovanović, IV OŠ “Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Malo drvo

Uroš Đokić, IV OŠ “Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Mlado drvo

Valentina Tadić, IV OŠ “Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Lipa

Željko Jović, IV OŠ “Vera Blagojević“ Banja Koviljača, Četinari

Una Mitić, IV/3 OŠ „ Dušan Radović“ Bor, Šta sve za mene predstavlja knjiga

Lidija Prodanić, V/1 OŠ „Mile Dubljević”, Lajkovac, Ljubav

Jana Bašović, V/5 OŠ “Nikola Tesla” Beograd, Mirisi i zvuci razgovori vode

Daša Trifunović, III/3 OŠ “Nikola Tesla” Beograd, Kako prepoznati sreću

Relja Vučković, III/5 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, Moja sestra

Vid Bosnić, II/1 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, Šareni svet drugarstva

Relja Stekić, II/1 OŠ „Kosta Abrašević“ Beograd, Šareni svet drugarstva

Vuk Vučelić, III/5 OŠ,,Pavle Rovinski” Podgorica, Molba

Klara Fatić, V/2 OŠ „Risto Ratković“ Bijelo Polje, Daj, odrasli svijete, budi jednom dijete

REZULTATI U KATEGORIJI OD VI-IX RAZREDA:

PRINC:

Andrija Sarić, IX OŠ “Marko Miljanov” Bijelo Polje, pjesma Želim da odrastem zdravo

PRINCEZA:

Katarina Đurišić, IX/b OŠ “Ilija Kišić” Zelenika, Herceg Novi, Pjesma o Malom princu

II NAGRADA:

Strahinja Mijanović, VII/1 OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Dobrota, Kotor, Daj, odrasli svijete

Marija Jeremić, VIII/2 OŠ „Mile Dubljević” Lajkovac, Odrastanje

Staša Obradović, VIII OŠ,, Marko Miljanov” Bijelo Polje, Smisao života

Helena Knežević, VIII OŠ „Nedakusi“ Bijelo Polje, Otuđena djeca

Elena Simović  IX/2 OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Dobrota, Kotor, Lim

Sofia Baletić, VI/3 ,,Sutjeska” Podgorica, Najmilije srce

III nagrada:

Stefan Nedić, VII OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Čudesan svijet

Danilo Marković, IX OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Otvoreno srce

Bilafer Laura, IX OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Tuga

Irina Maliković, VI OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Moj san

Sonja Radović, IX OŠ ”Veljko Drobnjaković” Risan, Riječi

Mario Gogić, VII OŠ “Pavle Rovinski”  Podgorica, Čovjek važan

 

POHVALE:

Jovana Glidžić,VI OŠ “ Stefan Nemanja“ Niš, Biblioteka je most između zavičaja i beskraja

Luka Radovanović, VIII OŠ „Mile Dubljević” Lajkovac, Možda ti dođem

Sergej Jović, VI OŠ “Stefan Nemanja”  Niš, Na koga ličim

Iva Janković, VIII OŠ „Risto Ratković“ Bijelo Polje, Zar je važno kolika je tatina plata

Nina Doljanica, VIII OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Moj san

Iman Kurtović, VIII Prva  osnovna škola Živinice, Drugovi

Katarina Radović, VI OŠ “Milorad Musa Burzan” Podgorica, Oči moje majke

Nina Vuković, IX OŠ ”Veljko Drobnjaković” Risan, Daleko od kuće

Takođe, po odluci žirija, osim radova nagrađenih i pohvaljenih učenika u ovoj kategoriji, u zborniku su svoje mjesto našla još 20 odabrana rada.

UVRŠTENI U ZBORNIK:

Dragica Anđelić, VIII    OŠ „Branko Ćopić“ Beograd,    Prva ljubavna pesma

Lena Lješnjak, VIII OŠ „Risto Ratković“ Bijelo Polje,  Naša učiteljica

Predrag Đuranović, VII OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Tata

Nađa Pajkić, VI OŠ „Nikola Tesla“ Beograd, U bajkama je sve moguće

Vera Vučićević , VII OŠ „Nikola Tesla“ Beograd, Kad se pamet sa govorom druži

Nikola Laković, IX OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Čudo

Vuk Dragojević, VII OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Talasasta melodija

Anita Prodanić, VII OŠ „Mile Dubljević” Lajkovac, Majka

Vukašin Marković, VII OŠ „Mile Dubljević” Lajkovac, Milica

Anđela Vukašinović, VI OŠ „Milovan Jelić“ Bijelo Polje, Vranica

Lazar Lopušina, VIII OŠ „Risto Ratković“ Bijelo Polje, Jesenji dan

Nikolas Katharos  VII OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Vladimirov san

Maša Nikolić, VII OŠ ,,Narodni heroj Savo Ilić” Kotor, Vitova se seti poštovanja

Lana Veljković, VIII OŠ ”Vasa  Čarapić” Beli Potok, Ima nešto u meni

Tamara Joković, VIII OŠ ,,Anto Đedović“ Bar  , Uradiću, postaću, znaću

Anja Krivokapić, VIII   OŠ ”Veljko Drobnjaković” Risan, Bakina kutlača

Andrej Kumburović, VII OŠ ”Veljko Drobnjaković” Risan, Mali od palube

Sanja Zejak, VIII OŠ „Marko Miljanov“ Bijelo Polje, Čudovište

Rastko Živak, VII OŠ „Nikola Tesla“ Beograd, Ala i vitez

Elena Majstorović, VIII OŠ „Nikola Tesla“ Beograd, Pozorište života

Drago nam je da se nastavilo interesovanje za naš festival, te ne čudi veliki broj prijava, uprkos specifičnim okolnostima u kojima se nastava odvijala i tokom ove školske godine. Ono zbog čega smo posebno zadovoljni je da su učesnici i ove godine pokazali zavidan kvalitet poezije.

Zahvaljujemo svim učesnicima i želimo im svaku sreću u daljem radu, radost i uspjeh i njima i njihovim školama.

Nagrađenim i pohvaljenim učenicima – Čestitamo!

Nadamo se da će učešće na našem fеstivalu, priznanja i pohvale, kao i odabir pjesama za zbornik, biti snažan podstrek mladim pjesnicima da i dalje stvaraju i druže se kroz ovakve i slične manifestacije, upoznaju nove sredine i stiču prijatelje, predstavljaju sebe, svoju školu i svoj kraj na najljepši mogući način.

Zavisno od toga da li ćemo uspjeti da pronađemo adekvatnu finansijsku podršku, vidjećemo da li ćemo samo štampati zbornike i diplome, te ih slati poštom ili organizovati svečano proglašenje uz dodjelu diploma i zbornika na manifestaciji koja bi se održala u Bijelom Polju.

Informacije o tome će biti blagovremeno postavljene na našim elektronskim stranama kao i u medijima.

Bijelo Polje, 30. 05. 2022. godine



About the Author

Redakcija
Redakcija





Konkursi regiona
 
 

 

Slavica Jovanović iz Mačvanskog Prnjavora osvojila 2. mesto na konkursu za pesmu o deci

Slavica Jovanović   MОЈА СТАДА У ЏЕМПЕРУ ТВОМЕ  Моја стада у џемперу твоме, Мелодија у твојој свирали, Тамо близу чобани крај реке, ...
by Redakcija
0

 
 

Haiku konkurs za nagradu ”Radmila Bogojević”

ХАИКУ КОНКУРС ЗА НАГРАДУ „Радмила Богојевић“     Хаику часопис „ЛОТОС“ (Србија) и Дејан Богојевић расписују VI интерна...
by Redakcija
0

 
 

Završen projekat unapređenja park šume Brezovačko brdo uz podršku SlovakAid-a

Slovačka agencija za međunarodnu razvojnu saradnju SlovakAID u saradnji sa Ambasadom Slovačke Republike u Crnoj Gori finansirala je projekat unapređenja infrastrukture park šume Brezovačko brdo u opštini Rožaje kao i p...
by Redakcija
0

 

 

PROSLAVA DANA NEZAVISNOSTI GRUZIJE U BEOGRADU

Gruzija je 1991. godine stekla nezavisnost od Sovjetskog saveza i uspostavila diplomatske odnose sa nešto više od 50 država sveta. Za datum obeležavanja Dana nezavisnosti i državnosti Gruzije uzima se 26. maj, kada je 1918...
by Redakcija
0

 
Konkursi regiona
 

Dva konkursa časopisa AKT

ДЕВЕТНАЕСТИ КОНКУРС ЗА КРАТКУ ПРИЧУ  ЧАСОПИСА  „АКТ“   Часопис за књижевност, уметност и културу „АКТ“ из Ваљева распи...
by Redakcija
0

 




Konkursi regiona

0 Comments


Be the first to comment!


Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *


Konkursi regiona
 
Secured By miniOrange